Dzisiaj jest: ,

  



Sekcje klubowe

Sekcja SILESIA

- Termin następnego zebrania:
- Władze sekcji
- Działalność sekcji

 
Sekcja CARAWANINGU

- Termin następnego zebrania:

Zebrania Sekcji Carawaningu od miesiąca maja odbywają się co dwa tygodnie tj. pierwszy czwartek miesiąca oraz pierwszy czwartek po 15-tym o godzinie 18.00 w siedzibie Klubu.
W przypadku zmian, informacje będą podane na zebraniu, w biurze i na naszej stronie internetowej.

- WŁADZE SEKCJI:

MAKOWSKI Marek - Prezes sekcji
BIADACZ Iwona - Sekretarz
MINKNER Maria- Skarbnik
- Działalność sekcji

1967 rok to rok, w którym powstał Klubu Motorowy Górników i Energetyków w Bytomiu. Aktywność Sekcji Carawaningu była widoczna od samego początku działalności klubu. Turystyka pozwoliła czynnie wypoczywać w kraju a nawet zwiedzać Europę.
Duża ilość ludzi aktywnych i możliwość uzyskania dotacji z okolicznych kopalń dała Klubowi możliwość zakupu przyczep campingowych, które były w eskapadach naszych Członków. W tych "tłustych" latach 70-tych i 80-tych tętniąca życiem Sekcja organizowała z sukcesem wiele imprez cyklicznych. Wspomnijmy tu chociażby takie zloty jak "Inter Krak" lub "Śląsk".
Niestety w latach 1989-1995, które związane są z przemianami gospodarczymi w kraju i odcięciem się bytomskiego przemysłu węglowego od pomocy dla Klubu, działalność Sekcji Carawaningowej była znikoma. Po tym martwym okresie, w drugiej połowie lat 90-tych napływ nowych Członków pozwolił odbudować tę Sekcję. Od roku 1998, po reaktywacji, wróciliśmy do grona ekip liczących się w Polsce.
Sekcja głównie zajmuje się turystyką karawaningową, ale również nie obce nam są rajdy turystyczno-nawigacyjne jak i ratownictwo drogowe. Załogi godnie reprezentują Klub. Startując w zawodach zdobywają puchary, dyplomy, medale, odznaki. Sekcja wiedzie prym w OKC (Ogólnopolskim Konkursie Caravaningowym), gdzie od roku 2000 znajduje się w ścisłej czołówce klasyfikacji generalnej, a w latach 2002-04 trzykrotnie z rzędu zajęła pierwsze miejsce w Polsce. Uczestniczymy w zlotach krajowych i zagranicznych. Możemy się również pochwalić sukcesami w eliminacjach MPwJSzP, gdzie kierowcy stale podnosząc umiejętności wspinają się coraz wyżej w punktacji.
Również występy na szczeblu Okręgu Katowickiego PZM w imprezach karawaningowych oraz zawodach takich jak Samochodowe Rajdy Nawigacyjne i Mistrzostwach Ratowników Drogowych przynoszą niejednokrotnie pożądane sukcesy. W latach 2001-05 w eliminacjach TMMO Klub zawsze był na pudle, a w 2003 roku w klasyfikacji okręgowej Turystyczno Motorowych Mistrzostwach wywalczyliśmy dla Klubu drugą pozycję. Nasi ratownicy w latach 2004 i 2008 zajęli trzecie miejsca w eliminacjach Okręgowych Mistrzostw Ratowników Drogowych.
Prócz startów w wielu konkurencjach jesteśmy organizatorami imprez różnej rangi. Warto by tu przypomnieć chociażby lata, gdzie organizowaliśmy ogólnopolskie zloty "Majówka na Grubie" a w tym Eliminacje OKC i Rundy MPwJSzP. Jesień natomiast jest okresem organizowania już cyklicznej rundy Turystyczno Motorowych Mistrzostw Okręgu pod nazwą "Bytomska Jesień" Również współorganizowaliśmy z klubem gliwickim rundę Okręgowych Mistrzostw Ratowników Drogowych, a z klubem tarnogórskim rundę MPwJSzP. Lokalnie walczyliśmy co roku o puchar przechodni z bytomskim klubem z Rozbarku, organizując wspólne zloty. Ostatecznie puchar został w Klubie.
Członkowie Sekcji aktywnie udzielają się na zewnątrz Klubu. Działają w strukturach PZM, w różnych komisjach i podkomisjach, zarówno na szczeblu Okręgowym jak i Centralnym. Działalność Sekcji ma na celu propagowanie turystyki i poznawanie kraju, podnoszenie kultury na drogach i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nasi ratownicy drogowi prowadzą również zajęcia z zasad udzielania pomocy przedlekarskiej a instruktorzy uczą zagadnień z ruchu drogowego, udzielają porad i pomagają zagłębiać tajniki jazdy z przyczepą i samym pojazdem. Opiekujemy się również klubowym mini-kampingiem nad zalewem Chechło. Członkowie własnymi siłami zagospodarowali teren i dbają o to urokliwe miejsce. Miejsce, gdzie po ciężkiej pracy wraz z rodzinami i w gronie przyjaciół przyjemnie wypoczywają, dumnie eksponując swoje domki na kółkach. Członkowie Sekcji łączą swoją pracę, hobby i zacięcie sportowe. Poświęcają swój czas i sprzęt na działalność w Klubie. Przemierzają setki, a nawet tysiące kilometrów, co daje wyniki i efektywnie promuje nasz Klub oraz nasze miasto w kraju i za granicą.
Tę ciężką, społeczną pracę i zaangażowanie "ludzi z przyczepami" zauważyły władze centralne Polskiego Związku Motorowego, honorując Klub w 1985 roku Złotą Odznaką Turysty Caravaningowego z Wawrzynem.